Mobil Sağlık Hizmetlerimiz;

Detam Grup markaları olan İstanbul Detam Danışmanlık Eğitim Teknik Araştırma Mühendislik Ltd. Şti. OSGB ve Ankara Seçim İş Sağlığı ve Güvenliği Denetim Eğitim Teknik Araştırma Mühendislik ve Danışmanlık A.Ş. OSGB yine İzmir ‘de kurulu bulunan İzmir Seçim İş Sağlığı ve Güvenliği Denetim Eğitim Teknik Araştırma Mühendislik ve Danışmanlık A.Ş. OSGB firmalarımız üzerinden İl Sağlık Müdürlüklerince yetkilendirilmiş olan “Gezici İSG Aracı” ve “Gezici Röntgen Araçları” ile siz değerli müşterilerimize 20.09.2018 tarihinde İSG KATİP Sistemi üzerinden yayınlanan duyuru ile Türkiye’nin 81 illinde profesyonel ekibimiz ile Kaliteli, Hızlı ve Güvenilir Hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Basit Tıbbi Taboratuvar Hizmetlerimiz;

Detam Grup olarak İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde kurmuş olduğumuz “basit hizmet laboratuvarları” ile yine siz değerli müşterilerimize kaliteli hizmeti hızlı ve uygun fiyata sunmaya devam etmekteyiz.

Sağlık Hizmetlerimiz

İşe Giriş Muayenesi

6331 sayılı İSG kanununa göre yeni personel alımlarında, işe başlatılmadan önce sağlık raporunun İl Sağlık Müdürlüğünden onaylı BASİT HİZMET LABORATUVARLARIMIZDA verilmektedir.

Mobil Sağlık Hizmeti

6331 Sayılı İSG Kanununa göre çalışanlarınızın işlerinin devamı süresince, periyodik olarak yaptırılması zorunlu sağlık raporlarında hastanede harcanan zaman ve iş kaybını azaltmak için, tetkikler Mobil Sağlık Tarama Aracımızla ve Mobil Sağlık Personellerimizle gerçekleştirilmektedir.

Ayrıntılı Bilgi

Laboratuvar Tetkikleri

Solunum F.T.

Solunum fonksiyon testleri laboratuarında; Akciğerlere giren ve çıkan hava volümü(hacmini) istirahatte, zorlu nefes alıp verme esnasında ve egzersizde ölçülür ve testi yapılan kişiden elde edilen değerler ile aynı yaşta, cinste, boyda kişilerden elde edilen değerlerle karşılaştırılır.

Akciğer Grafisi

PA Akciğer Grafisi ( filmi ), göğüs duvarı ile ilgili birçok koşulu teşhis etmek için kullanılır.
İş güvenliği kapsamında işçilerin 6 ayda bir kontrolden geçmeleri esnasında Akciğer grafisi de istenmektedir.

İşitme Testi

Her iki kulağın değişik frekanslardaki (ince ve kalın seslerdeki) duyabildiği en az ses şiddetini (duyma eşiği) belirler. Hasta ses geçirmez bir kabine oturtulur. Bir kulaklık aracılığı ile hastanın kulağına ses verilir. Hasta sesi duyduğu zaman elindeki butona basarak işaret verir. Böylece işittiği ses seviyesi belirlenmiş olur.

Kan Testleri

Hemotolojik Tahliller
Biyokimya Tahlilleri
Hepatit Tahlilleri

İdrar Tahlilleri

Tam idrar tahlili
Dışkıda gizli kan,
İdrarda Hippürik Asit,
İdrarda Fenol,
İdrarda Kurşun

Portör

Gıda sektörü çalışanları ile kreş ve yuvalarda görevli olanlarda portör testlerinin yapılması yasal bir zorunluluktur.
• Gaita mikroskopisi ve gaitada parazit ve parazit yumurtası incelenmesi
• Gaitada kültürü ve antibiyogramı
• Boğaz kültürü